The Civil Wars iki kez Grammy’e aday olmuş, şarkıcı ve söz yazarı Joy Williams ve John Paul White’tan oluşan ikili. İkili Nashville, Tennessee’de tanışmış ve birlikte şarkı yazmaya başlamıştır. 2009’da kayıt yapmaya başladılar ve grup ilk canlı performansını 2009 yılında Nashville’da bir kafede yaptı. Grup stüdyo albümü yayınlamadan önce Live at Eddie’s Attic adlı bir konser albümü yayınladı. Ayrıca kasım 2009’da Poison & Wine adlı bir EP yayınladılar. Bu şarkı ABC’nin popüler dizisi Grey’s Anatomy’nin bir bölümünde de kullanıldı. İlk albümleri Barton Hollow”u 2011 yılın yayınladılar ve albüm ilk haftasında 25.000 kopya sattı. Albüm Billboard dergisinin Digital Albums listesine bir numaradan ve yine aynı derginin Billboard 200 listesine de 12 numaradan girdi. Barton Hollow, Paste Magazine, Amazon.com, Time Magazine, iTunes, Huffington Post, Associated Press, The Tennesseean, AllMusic.com, The Wall Street Journal gibi dergi, gazete ve sitelerde 2011’in en iyi albümleri arasında gösterildi.

Aralık 2011’de grup aynı adlı romandan uyarlanan Hunger Games filminin soundtrack albümü için Taylor Swift ile düet yaptı. 23 Aralıkta yayınlanan “Safe & Sound” iTunes şarkı listesinde bir numara olmayı başardı.

İkili 5 Ağustos 2014’te dağıldığı haberini duyurdu. Ayrılık şarkısı olarak, Barton Hollow isimli albümlerinde yer alan “You Are My Sunshine” isimli şarkıyı single olarak kendi sitelerinden bedava dağıttı.