Aytun ve Can Menek, Urban Borderline ve Everywhere Home teklileri ile  sınırların yoğunluğu ve şiddeti üzerinde Lo-Fi ve hip-hop tınılarıyla gezinerek “soru”ların peşine düşüyorlar.

İnsan varlığının pus gibi kendi üstüne düştüğü şu günlerde -içsel havalandırmalar neticesinde- bizi uzaklara taşıyan sorular, bizi bize yaklaştıracak yeni sorularla geri dönüyorlar.

Yolculuğuna çok uzak bir yıldız sisteminde başlayan bir molekül, aracılarla bedenin içerisine girdiği hangi noktada artık bedene aittir? Ve zaman bedenin bir parçası olmaktan çıkar?

Sınırların arasında sınırsızlık yakalanabilir mi?

Evrenle hemhal olan benliğimiz evreni ve kendini nasıl okşar?

Bir okşama nasıl bir yuvaya dönüşür?

Olanı görmek, görme biçimi üzerine araştırma yapmak, açılmak ve kapanmak – tüm bu sesler uzak bir yıldız sisteminde kurulan minik bir hayal ile ilgili.

Seslerin görüntü temsili ise yeni nesil ressam Alara Altan’ın eserinin bütünüyle hayat buluyor.


Aytun ve Can Menek, sınırların yoğunluğu ve şiddeti üzerinde Lo-Fi ve hip-hop tınılarıyla gezinerek bir ‘soru’nun peşine düşüyorlar. Sınırların arasında sınırsızlık yakalanabilir mi? “Urban Borderline”ın albüm kapağı ise yeni nesil ressam Alara Altan’ın imzasını taşıyor.

Aytun & Can Menek ft. DJ Daddy E – Urban Borderline

Tür: Lo-fi, Hip-hop, Chill, Instrumental

Yayın Tarihi: 24.04.2020

Aytun ve Can Menek sınırların yoğunluğu ve şiddeti üzerinde Lo-Fi ve hip-hop tınılarıyla gezinerek bir ‘soru’nun peşine düşüyorlar. “Urban Borderline”ın devamı niteliğinde ikinci tekli “Everywhere Home” iki ‘soru’nun birbiriyle konuşabilme olasılığından ilhamla oluşturuldu. Albüm kapağı ise yeni nesil ressam Alara Altan’ın imzasını taşıyor.

Aytun & Can Menek ft. DJ Daddy E – Everywhere Home

Tür: Lo-fi, Hip-hop, Chill, Instrumental

Yayın Tarihi: 01.05.2020