Hayatla sanatın arasındaki fark, sanatın daha çekilebilir olduğudur.
-Charles Bukowski

Genel olarak sanatsal yetenekleriyle hatırlanmasa da, Bukowski şaşırtıcı derecede güzel resimler üretebilme potansiyeline sahipti. Tabi ki öncelikli olarak bir ressam değil bir yazardı, o yüzden mücevher değerindeki eserlerinin yanında bir o kadar da ortalama yapıtlar ve sadece boşluğu doldurma amaçlı olanlar da vardı.

Burada sunulan çalışma onun sanatsal çıkışının adil bir sunumudur. Bu çalışmaların sayısı yaklaşık binin üzerinde. Bunların çoğu 6×9 inç kağıdın üzerine kalın akrilik katmanları, yağlı boya, sulu boya, pastel boya, mum boya, kalemler… elinde her ne varsa onunla çizdi. Resimler kitaplarının özel ciltli ilk baskısını oluşturdukları Siyah Serçe’ye gönderildiler.

1980’lerin başlarında, her şeyin sürekli aynı yolda ilerlemesinin ve sonunda her şeyin aynı şeye dönüşmesinin, sürecin eğlencesini alıp götürdüğü yönündeki düşüncesiyle, kitaplar için orijinal resimler yapmayı bıraktı.

Şimdi gelin, elde ettiğimiz bu çalışmalardan bir derleme sunalım size. Görsellerin üstüne tıklayarak daha detaylı boyutlarda inceleme yapabilirsiniz.

Keyifle gezinin.